Neden Spor?

Spor Yapmamızın Nedenleri Nelerdir?

Spor yapmamızın başkıca amacı sağlıklı olmak diğer nedeni ise fit görünmektir. Sağlık amacı olmadan yapılan sporla elde edilen kazanımlar sadece kısa sürede estetik bir görünümden daha fazlası olmayacaktır. Çünkü bu şekilde yapılan sporun sonucu ya dahili ya da ortopediksel bir rahatsızlık olarak ortaya çıkacak ve spor yaşamınıza son verilecektir. Bununla beraber fit görünüm kısa süre içerisinde eski hale geri dönecektir.

Spor yapmayı hep uzun süreli olarak düşündüğünüz zaman istenilen sonuca ulaşılabilir. Yemek yemek ne kadar zorunlu ise spor yapmakta bu oranda gereklidir. Gün geçtikçe ilerleyen teknolojinin insanların hareketsiz kalmasıyla doğru orantılı olarak ilerlediği herkes tarafından bilinen bür gerçektir. günümüzün çoğunu masa başında oturarak, araba kullanarak ya da herhangi bir taşıtla seyahat ederek geçiriyor. İşte bu durum insanın fiziksel görünümüne etki eden en önemli etkenlerden biridir.

Hareketsizlik yaşam tarzı, vücut kas kitlesinde azalmaya, metabolizma hızında yavaşlamaya neden olur. Bu iki durumun sonucunda da dahili rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Vücut yağ oranında da yükselmeler meydana gelebilir. Bu durumu engellemenin bir yolu hareketli yaşamdır, spor yapmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey ise gün içerisinde az da olsa kendinize zaman ayırıp düzenli ve bilinçli bir egzersiz programını takip etmek olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir