Hemen Arayın

Balçova Şubesi: 0506 876 86 18

Bostanlı & Karşıyaka Şubesi: 0545 876 86 18

Bornova Şubesi: 0552 276 8618

Bateri Kursu

BATERİ (DAVUL) KURSU

Bateri Kursu (Davul), orkestraların ve müzik gruplarının önemli enstrümanı olarak son derece önemldir. Bateri  Vurmalı çalgılar sınıfındaki en çok kullanılan ve temel enstruman olarak, neredeyse bütün müzik türlerinde bulunmaktadır.  Bateri Yer aldığı orkestra veya müzik grubunun temeli olmasından dolayı, çalan müzisyenin performansı oldukça önemlidir. Bu kişinin tempo tutması ve parçaların sonuna kadar sabit tutabilmesi istenilen en önemli özelliktir. Bateristlerin çok iyi bir ritim kulağına sahip olması son derece önemlidir. Bu özellikler bazen  doğuştan olduğu gibi  bazen  ise sonradan geliştirilerek iyi bir seviyeye ulaştırılabilir.

BATERİ KURSU İÇERİĞiMİZ

  • Bateri  enstrumanını tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler öğrenme
  • Notaları doğru okuma ve  dogru yazmayı öğrenme
  • İleri seviyede Baget kullanımı ve ses çıkartma ile ilgili teknik çalışmalar yapmak
  • Deşifre çalışmaları yapmak
  • Repertuvar çalışması yapmak

BATERİ KURSLARİNA KİMLER KATILABİLİR?

4 yaş ve üzeri yaş grubunun katılımına yönelik eğitim programıdır. Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

BATERİ KURSU ÇALIŞMA BİÇİMİ

Özel dersler olarak eğitim yapılmaktadır.

BATERİ KURSU GÜN VE SAATLERİ

Bateri kurslarimiz sizin arzu ettiğiniz gün ve saatlerde yapılır.

BATERİ KURSU EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Bateri Kursu, konservatuvarda öğretim görevlisi, yurt dışında  hocalık diploması almış, alanında birçok başarıya sahip öğretmenler ve üyelerimizle iyi diyalog kurabilen, onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman Türk ve Yabancı eğitmenlerden oluşmaktadır.

Bateri Kursumuza başvuruda bulunan her öğrencimizi, öncelikle iki aşamadan oluşan İşitme testine ve fiziksel teste tabi tutuyoruz.İşitme testimizdeki temel amacımız öğrencilerimizin müziğe olan öğrenme yeteneklerini keşfederek, kişiye özel bir eğitim sistemi oluşturmak. Fiziksel testimizdeki temel amacımız ise üyelerimiz için çalmak istedikleri müzik enstrümanının  onlar için uygun olup olmadıklarını,  yaşa ve fiziksel özelliklerine göre değerlendirmek.  Bu testimizin sonucuma göre öğrencimizin kurumumuzda başlayıp, başlamayacagına birlikte karar veriyoruz.

Bateri Okulumuz her eğitim yılının ortasında ve sonunda İzmir Ekonomi Üniversitesinde bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Müzik dünyasının seçkin eserlerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sahne adayı olmak üzere önemli deneyimler elde etmektedirler.

Herhangi bir müzik eğitimi almak için okulumuza kaydolduğunuzda müzikal formasyon, solfej, işitme, teori ve çocuk korosu gibi derslerdende mutlaka istifade eder, mutlaka topluluklarda yer alırsınız.

Uyguladıgımız özel metodlara ve konservatuvarda öğretim görevlisi olan eğitmenlerimizin direktiflerine uyulduğu taktirde  6 aylık bir eğitim süresinde %100 başarı garantisi veriyoruz. Ayrıca dilerseniz Konservatuvara hazırlık kurslarımıza katılarak müzik dünyasında gelecek yaratabilirsiniz. Bateri Kursu

 

Hemen Arayın

Balçova Şubesi: 0506 876 86 18

Bostanlı & Karşıyaka Şubesi: 0545 876 86 18

Whatsapp Destek