Hemen Arayın

Balçova Şubesi: 0506 876 86 18

Bostanlı & Karşıyaka Şubesi: 0545 876 86 18

Bornova Şubesi: 0552 276 8618

Müzik Kursu

WHITE Club Müzik Kursu

Müzik Kursu, Müzik Eğitimlerimiz, konservatuvarda öğretim görevlisi, yurt dışında hocalık diploması almış, alanında birçok başarıya sahip öğretmenler ve üyelerimizle iyi diyalog kurabilen, onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman Türk ve Yabancı eğitmenlerden oluşmaktadır.

Müzik Kurslarimıza başvuruda bulunan her öğrencimizi, öncelikle iki aşamadan oluşan İşitme testine ve fiziksel teste tabi tutuyoruz.İşitme testimizdeki temel amacımız öğrencilerimizin müziğe olan öğrenme yeteneklerini keşfederek, kişiye özel bir eğitim sistemi oluşturmak. Fiziksel testimizdeki temel amacımız ise üyelerimiz için çalmak istedikleri müzik enstrümanının onlar için uygun olup olmadıklarını, yaşa ve fiziksel özelliklerine göre değerlendirmek. Bu testimizin sonucuma göre öğrencimizin kurumumuzda başlayıp, başlamayacagına birlikte karar veriyoruz.

Müzik Kurslarimizda her eğitim yılının ortasında ve sonunda İzmir Ekonomi Üniversitesinde bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Müzik dünyasının seçkin eserlerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sahne adayı olmak üzere önemli deneyimler elde etmektedirler.

Herhangi bir çalgı eğitimi almak için okulumuza kaydolduğunuzda müzikal formasyon, solfej, işitme, teori ve çocuk korosu gibi derslerdende mutlaka istifade eder, mutlaka topluluklarda yer alırsınız. Müzik Kursu

Müzik Okulumuzda Uyguladıgımız özel metodlara ve konservatuvarda öğretim görevlisi olan eğitmenlerimizin direktiflerine uyulduğu taktirde 6 aylık bir eğitim süresinde %100 başarı garantisi veriyoruz. Ayrıca dilerseniz Konservatuvara hazırlık kurslarımıza katılarak müzik dünyasında gelecek yaratabilirsiniz.

Müzik Kursu Branşlarımız;

 • Gitar Dersi
 • Özel Akustik Gitar Eğitimleri
 • Elektro Gitar Dersi
 • Bas Gitar Dersi
 • Klasik Gitar
 • Şan Dersi
 • Keman Dersi
 • Piyano Kursları
 • Konservatuara Hazırlık
 • Ritim Atölyesi
 • Davul
 • Saksafon
 • Viyolonsel
 • Yan Flüt Eğitimi
 • Trompet
 • Viyola
 • Bağlama
 • Kemançe
 • Kanun
 • Ney
 • Tambur
 • Ud Dersleri

WHITE Club Müzik Kurslari ŞAN / SES EĞİTİMİ

Şarkı söyleme, ses eğitimi programıdır.

Müzik Kursu Şan Eğitimi PROGRAM İÇERİĞİ

Gündelik yaşamda doğru ve sağlıklı nefes almayı sağlayan Yoga teknikleri ile desteklenmiş nefes çalışmalarıyla, doğru şekilde diyafram kullanımının öğrenilmesi.

Yapılan nefes çalışmaları ile güçlenen diyafram desteğini, ‘ses’ ile birleştirerek, doğru şarkı söylemenin çalışılması.

Az kullandığımız/kullanmadığımızkasları dahi aktive ederek ve kasların doğru şekilde kullanımının öğrenilmesi.

Her seviyeye uygun, çeşitlive gün geçtikçe zorlaşan ses egzersizleri ile bireyin kendi sesini tanımasının sağlanılması.

Uygulamalı öğrenimin yanı sıra, çalışmaların teorik olarak desteklenmesi: Yapılan her çalışmanın kaslarımızı, sesimizi, nefesimizi nasıl çalıştırdığı, faydaları ve bunların yanı sıra yapılmaması gerekenler, sesimize zarar verebilecek yanlış uygulamalar hakkında bilgi verilmesi.

Bireyin kendi tercihini, derslerin verimli hale gelmesi bakımından dikkate alan repertuvar çalışmaları.

Notaların öğrenilmesi (solfej-bona çalışmaları)

Müzikte Zaman kavramının çalışılması (ritmik çalışma)

Küçük egzersiz parçalarının çalışılması

Klasik müzik repertuvarına ait ünlü eserlerin, tematik olarak seslendirilmesi

Program sonunda gerçekleşecek konser için eser belirlenmesi ve çalışılması

MÜZİK KURSU SAN ÇALIŞMA SİSTEMİ

Müzik kurslarimizda Çalışmalar bireysel olarak, haftada bir kez 50’şer dakikalık dersler halinde gerçekleştirilmektedir.

Şan eğitimi repertuvarı; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kurslar Yönetmeliği’nin öngördüğü biçimde uygulanmaktadır

LCM sınavlarına katılmak isteyenlerin ilgili sınava yönelik hazırlanması, ders içeriği kapsamında olup, eğitimcinin öngördüğü katılımcılar ile gerçekleştirilir.

MÜZİK OKULUMUZA KİMLER KATILABİLİR

Doğru müzikal tekniklerle şarkı söylemeyi öğrenmek isteyen ilgililerin katılabileceği, eğlenceli ve öğretici, ses gelişimi sürecinde önemli rolü olan bir çalışma programıdır. 15 yaş ve üzeri ilgililer katılabilir.

MUZİK KURSLARİ İZMİR YAN FLÜT KURSU

YAN FLUT PROGRAM İÇERİĞİ

Yan flüt enstrümanını tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinme

Notaları okuma ve yazmayı öğrenme

Nefes ve ellerin kullanımını öğreten teknik çalışmalar

Deşifre çalışmaları

Repertuvar çalışması (Yeni başlayanlar için başlama ve ilerleme süreci, katılımcının altyapısı varsa eğitimcisi ile yapılandırılacak olan yeni programının çalışılması)

Yan Flüt Eğitimlerine KİMLER KATILABİLİR?

9 ve üzeri yaş grubunun katılımına yönelik eğitim programıdır.

Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

YAN fLUT KURS ÇALIŞMA BİÇİMİ

Bireysel olarak uygulanır.

YAN FLUT ÇALIŞMANIN GÜN VE SAATLERİ

Detaylı bilgi için merkezimize danışınız.

WHITE CLUB MUZİK OKULU – PİYANO KURSU

Piyano kurslarimiz 4 yaş ve üzeri katılımcılara yönelik eğitim programıdır. Tüm dünyada, müziğin erken yaşta başlatılması için en uygun enstrüman olarak görülen piyano kurslari, okuma-yazma bilmeyen çocuklar tarafından başarıyla çalışılabildiği gibi, yetişkinlerin müzik çalışmalarına başlamaları sürecinde önemli rol oynar. Piyano egitimi, el-göz koordinasyonunu en verimli biçimde sağlar, kişiyi bilişsel, fiziksel ve psikolojik olarak eğitir. Seslerin tanınmasını, içselleştirilmesini kolaylaştırır. Klavye hakimiyetinin kazandırdığı özgüven duygusunu ve temel piyano kurslari çalma tekniğini edinen her müziksever, tercih ederse, zaman içinde, farklı enstrümanları kolaylıkla çalışmaya başlar.

Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

PİYANO KURSU PROGRAM İÇERİĞİ

Piyanoyu tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinmek

Notaları okuma ve yazmayı öğrenmek

Piyano Klavye hakimiyeti kazandırmaya yönelik, sağ ve sol elde teknik çalışmalar

Piyanoda İki eli aynı anda kullandırmaya yönelik, başlangıç düzeyinde teknik çalışmalar

Piyano Kursu Deşifre çalışmaları

Piyano Kursu Repertuvar çalışması (Piyanoya Yeni başlayanlar için başlama ve ilerleme süreci, katılımcının piyano altyapısı varsa eğitimcisi ile yapılandırılacak olan yeni programının çalışılması)

PİYANO KURSU ÇALIŞMA BİÇİMİ

Bireysel piyano eğitimi

PİYANO KURSLARININ EĞİTİM GÜN VE SAATLERİ

Detaylı bilgi için merkezimize danışınız.

GİTAR KURSLARİ İÇERİĞİ

Gitarı tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinme

Notaları okuma ve yazmayı öğrenme

Gitar, Ritmik ve melodik teknik çalışmalar

Gitar kurslari Deşifre çalışmaları

Gitar Kursu Repertuvar çalışması (Yeni başlayanlar için başlama ve ilerleme süreci, katılımcının altyapısı varsa eğitimcisi ile yapılandırılacak olan yeni programının çalışılması)

KİMLER GİTAR EĞİTİMLERİNE KATILABİLİR?

5 ve üzeri yaş grubunun katılımına yönelik eğitim programıdır. Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

GİTAR KURSLARI GÜN VE SAATLERİ

Detaylı bilgi için merkezimize danışınız.

GİTAR KURSU ÇALIŞMA BİÇİMİ

Bireysel ve iki kişilik eğitim

BATERİ (DAVUL) KURSLARI

Bateri (Davul), orkestraların ve müzik gruplarının başlıca enstrümanı olarak önem taşımaktadır. Vurmalı çalgılar sınıfındaki en yaygın ve temel enstruman olarak, bazıları hariç neredeyse bütün müzik türlerinde yer almaktadır. Yer aldığı orkestra veya müzik grubunun bel kemiği olmasından dolayı, çalan kişinin performansı çok önem arz etmektedir. Bu kişinin tempoyu belirlemesi ve parçaların sonuna kadar sabit tutabilmesi aranan en önemli özelliktir. Bu kişinin çok iyi bir ritim kulağına sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler bazı insanlarda doğuştan olduğu gibi (olsa bile mutlaka titizlikle gelişitirilmelidir), bazılarında ise sonradan eğitimle mümkün olmaktadır.

BATERİ KURS İÇERİĞİ

Bateri Kursu (Davul) enstrumanını tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinme

Davul Kursu notaları okuma ve yazmayı öğrenme

Baget kullanımı ve ses çıkartma ile ilgili teknik çalışmalar

Bateri Kurslari Deşifre çalışmaları

Bateri – Davul – Ritim Kurslari Repertuvar çalışması (Yeni başlayanlar için başlama ve ilerleme süreci, katılımcının altyapısı varsa eğitimcisi ile yapılandırılacak olan yeni programının çalışılması)

BATERİ KURSLARİNA KİMLER KATILABİLİR?

5 ve üzeri yaş grubunun katılımına yönelik eğitim programıdır. Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

BATERİ KURS ÇALIŞMA BİÇİMİ

Bireysel ya da iki kişilik gruplar halinde uygulanabilmektedir.

BATERİ KURSLARİ GÜN VE SAATLERİ

Bateri kurs saatleri ve detaylı bilgi için merkezimize danışınız.

KEMAN KURSU

Keman Solo enstrüman olarak taşığıdı önemin yanı sıra orkestraların başlıca enstrümanı olarak önem taşımaktadır. Keman Yaylı çalgılar sınıfındaki viyola, viyolonsel ve kontrabas’ın, Keman Ailesi adıyla anılan enstrümanlar olması da kemanın ayrıcalığını ve tekniğinin birçok enstrümana temel oluşturabileceğine işaret etmektedir.

KEMAN KURSLARİ PROGRAM İÇERİĞİ

Kemanı tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler edinme

Keman üzerinde Notaları okuma ve yazmayı öğrenme

Arşe kullanımı ve kemanda ses çıkartma ile ilgili teknik çalışmalar

Keman Deşifre çalışmaları

Keman Kurslari Repertuvar çalışması (Yeni başlayanlar için başlama ve ilerleme süreci, katılımcının altyapısı varsa eğitimcisi ile yapılandırılacak olan yeni programının çalışılması)

KEMAN KURSLARİNA KİMLER KATILABİLİR?

keman kursu 5 ve üzeri yaş grubunun katılımına yönelik eğitim programıdır. Keman Kursumuzda Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan sunar.

KEMAN KURSU ÇALIŞMA BİÇİMİ

Tercihe bağlı olarak bireysel ya da grup olabilmektedir.

KEMAN KURSLARININ GÜN VE SAATLERİ

Keman kurslari özel ders şeklinde sizin arzu ettiğiniz gün ve saatler yapılır.

Hemen Arayın

Balçova Şubesi: 0506 876 86 18

Bostanlı & Karşıyaka Şubesi: 0545 876 86 18

Whatsapp Destek