Hemen Arayın

Balçova Şubesi: 0506 876 86 18

Bostanlı & Karşıyaka Şubesi: 0545 876 86 18

Bornova Şubesi: 0552 276 8618

Piyano Kursu

Piyano kursumuz 4 yaş ve üzeri üyelere yönelik bir eğitim programıdır. Dünyada, müziğe başlamak için en uygun enstrüman olarak kabul edilen piyano, aynı zamanda yetişkinlerin müzik çalışmalarına başlamalarında büyük rol oynar. Piyano, el-göz koordinasyonunu en saglıklı biçimde sağlar ve  fiziksel ve psikolojik olarak bir çok fayda sağlar. Seslerin tanınmasını, içselleştirilmesini sağlar. Klavye hakimiyetinin kazandırdığı özgüven duygusunu ve temel piyano çalma tekniğini edinen her müziksever, tercih ederse, zamanla bir çok farklı enstrümanı kolaylıkla çalmaya başlar. Piyano Kursu

Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; enstrümanı daha önce çalışmış olanlar için de kendilerini geliştirmek için imkan sağlar.

PİYANO KURS PROGRAMI;

  • Piyanoyu tanıma, enstrümana dair teknik bilgiler öğrenmek
  • Notaları yazmayı ve okumayı ileri seviyede bilmek
  • Klavye hakimiyetini en ileri seviyede öğrenmek
  • İki elide aynı anda kullanmaya yönelik ileri teknikler
  • Piyano Deşifre çalışmaları yapmak
  • Piyano Repertuvar çalışmaları yapmak.

PİYANO ÇALIŞMA BİÇİMİ

Özel Ders

PİYANO EĞİTİMİNİN GÜN VE SAATLERİ

Sizin arzu ettiğiniz gün ve saatlerde.

MÜZİK KURSU FELSEFEMİZ;

Piyano kurslarimiz  konservatuvarda öğretim görevlisi, yurt dışında  hocalık diploması almış, alanında birçok başarıya sahip öğretmenler ve üyelerimizle iyi iletişim kurabilen, onların kişisel sıkıntıları ile ilgilenen  uzman Türk ve Yabancı piyano eğitmenlerinden oluşmaktadır.

Piyano Kursu, Piyano Okulumuza başvuruda bulunan her öğrencimizi, öncelikle iki aşamadan oluşan İşitme testine ve fiziksel teste tabi tutuyoruz.İşitme testimizdeki temel amacımız öğrencilerimizin müziğe olan öğrenme yeteneklerini keşfederek, kişiye özel bir eğitim sistemi oluşturmak. Fiziksel testimizdeki temel amacımız ise üyelerimiz için çalmak istedikleri müzik enstrümanının  onlar için uygun olup olmadıklarını,  yaşa ve fiziksel özelliklerine göre değerlendirmek.  Bu testinizin sonucuma göre öğrencimizin kurumumuzda başlayıp, başlamayacağına birlikte karar veriyoruz.

Piyano Kursu, Piyano Okulumuz her eğitim yılının ortasında ve sonunda İzmir Ekonomi Üniversitesinde bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yıl sonu temsili düzenlemektedir. Müzik dünyasının seçkin eserlerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sahne adayı olmak üzere önemli deneyimler elde etmektedirler.

Herhangi bir müzik eğitimi almak için okulumuza kaydolduğunuzda müzikal formasyon, solfej, işitme, teori ve çocuk korosu,  gibi derslerdense mutlaka istifade eder, mutlaka topluluklarda yer alırsınız.

Uyguladıgımız özel piyano kurs metodlarına ve konservatuvarda öğretim görevlisi olan eğitmenlerimizin direktiflerine uyulduğu taktirde  6 aylık bir eğitim süresinde %100 başarı garantisi veriyoruz. Ayrıca dilerseniz Konservatuvara hazırlık kurslarımıza katılarak müzik dünyasında gelecek yaratabilirsiniz.

Hemen Arayın

Balçova Şubesi: 0506 876 86 18

Bostanlı & Karşıyaka Şubesi: 0545 876 86 18

Whatsapp Destek